Житія святих,  Лютий

Священномученик Олексій Нікітський

Місяця лютого на 15-й день

Священномученик Олексій Михайлович Нікітський народився 1891 року в селі Міхалево Бронницького повіту Московської губернії в сім’ї священика. Закінчив духовне училище, Московську духовну семінарію і служив учителем. У 1914 році Олексія Михайловича висвятили на священика до храму Різдва Христового в рідному селі. Після революції отця Олексія призвали в тилове ополчення Червоної армії, де він служив до 1921 року. Повернувшись, отець Олексій служив у Троїцькому храмі в селищі Удельне Раменського району Московської області.

У 1929 році батюшку виселили з дому, і йому довелося переселитися до дочки в селище Биково. За кілька днів він на подвір’ї колишнього будинку викопав кущ жасмину і посадив на ділянці доньки.

У 1934 році в селище Удільне приїхав на спочинок митрополит Серафим (Чичагов), до якого причт Троїцької церкви у свята приходив додому служити молебні, оскільки владика був немічним. 20 листопада 1937 року владика Серафим був заарештований і 11 грудня 1937 року розстріляний.

26 січня 1938 року священика Олексія Нікітського заарештували й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. Звинуватили його в контрреволюційній агітації серед вірян проти заходів радянської влади і партії, поставивши за провину і викопаний кущ жасмину “з метою ніби помсти нам і радянській владі”. Батюшка був засуджений до розстрілу і страчений 28 лютого 1938 року. Похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 12 березня 2002 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.