Житія святих,  Листопад

Священномученик Олексій Нечаєв, пресвітер

Місяця листопада на 14-й день

Священномученик Олексій народився 1875 року в селі Рамешки Бежецького повіту Тверської губернії в сім’ї священика. Після закінчення Духовної семінарії він був висвячений у сан священика. Під час гонінь двадцятих років служив у одному з храмів Тверської єпархії. У 1929 році влада зажадала від нього сплати довільно призначеного податку, сума якого була настільки значною, що навіть якби священик продав все майно, він все одно не зміг би розплатитися. За несплату податку о. Олексій 31 жовтня 1929 року був засуджений до трьох років позбавлення волі і поміщений у Нижегородську заводську колонію.
Повернувшись із ув’язнення, священик став служити в одному із храмів у Стариці. 20 листопада 1937 року о. Олексія було заарештовано і ув’язнено міста Ржева. За два дні слідчий допитав священика. Отець Олексій тримався так, що було ясно – за жодних обставин не погодиться він лжесвідчити, і слідчий змушений був обмежитися формальним записом запитань та відповідей.
Цього ж дня слідство було закінчено, і за три дні Трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Після семиденного перебування у в’язниці священик Олексій Нечаєв був розстріляний 27 листопада 1937.