Священномученик Олександр Подздеєвський , пресвітер p1ave7p9dl132q1iv113muopb1t4u3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Олександр Подздеєвський , пресвітер

Місяця жовтня на 12-й день

Священномученик Олександр Вікторович Поздєєвський народився 1868 р. у с. Великі Солі Костромської губернії (нині селі Некрасовське Ярославської області) і служив священиком у рідному селі. Після опублікування Декрету про відокремлення школи від Церкви о. Олександр почав навчати Закону Божого у храмі, постачаючи дітей своїми підручниками. У 1930 р. церкву Різдва Богородиці було закрито, а дзвони знято — тоді, за благословенням Батюшки, делегація віруючих вирушила до сільради, вимагаючи повернути дзвони та церковне вбрання. В одному з будинків була влаштована молитовня, в якій іноді звершувалося богослужіння священиками. Відвідування цього будинку та участь у “підпільних контрреволюційних збіговиськах” було поставлено у провину о. Олександру. У звинуваченні також стверджувалося, що він “вів активну терористичну агітацію”. 25 листопада 1937 р. о. Олександра було засуджено до десяти років позбавлення волі. Відбував покарання у Темниковському концтаборі, у Мордовії. Через три роки скорбот і страждань відійшов до Господа 25 жовтня 1940 р.