Житія святих,  Січень

Священномученик Олександр Іванов

Місяця січня на 1-й день

Священномученик Олександр Петрович Іванов народився 1866 року в селі Гвардійці Самарської губернії в сім’ї священника. Здобув освіту в духовній семінарії, був висвячений на ієрея, служив у храмах Самарської єпархії. З 1909 до 1930 року отець Олександр служив у церкві села Крива Лука.

У 1930 році священник був заарештований владою і звинувачений у контрреволюційній діяльності (нібито він протидіяв влаштуванню колгоспів). Усі брехливі звинувачення отець Олександр відкинув. Його засудили до 5 років заслання і заслали до Північного краю. Після двох років перебування на засланні його здоров’я розладналося настільки, що він не зміг виконувати визначену для нього робочу норму і був позбавлений продуктового пайка. Від голоду священник дедалі сильніше слабшав і, щоб уникнути голодної смерті, вирішив втекти із заслання на батьківщину. У липні 1933 року отцю Олександру дивом вдалося дістатися поїздом до Самари.

У листопаді 1937 року його повторно заарештували. Отець Олександр проходив у груповій справі “Справа архієпископа Олександра (Трапіцина) та ін.”. Самара, 1938 р.” і звинувачувався в “участі в підпільній контрреволюційній церковно-сектантській організації”. Жодної провини за собою сповідник не визнав. Незважаючи на це, він був засуджений до вищої міри покарання. 14 січня 1938 року священник Олександр Іванов був розстріляний разом з архієпископом Олександром та іншими священнослужителями. Його поховали в спільній могилі в Куйбишеві.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.