...
Житія святих,  Листопад

Священномученик Олександр Чекалов

Місяця листопада на 14-й день

Священномученик Олександр Леонідович Чекалов народився 1888 року в селі Романові Кувшинівського повіту Тверської губернії в сім’ї священика. Закінчивши Тверську духовну семінарію, прийняв священицький сан.

У 1930 році радянська влада відібрала в отця Олександра будинок і все майно. Очікуючи арешту, він благословив дітям (двом синам і двом дочкам) виїхати, щоб уникнути переслідувань як дітей священика, а сам залишився з дружиною і молодшою дочкою.

Того ж року отця Олександра заарештували і засудили до висилки із села, де він служив. Тоді священик із дружиною і дочкою оселилися в селі Желєзнікове сусіднього Старицького району. Отець Олександр служив у храмі і винаймав кімнату для себе і сім’ї.

У листопаді 1937 року отець Олександр був повторно заарештований за звинуваченням у контрреволюційній агітації, проте провини за собою він не визнав. Священику було винесено смертний вирок. 27 листопада 1937 року отець Олександр Чекалов був розстріляний.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.