Житія святих,  Листопад

Священномученик Митрофан Корницький, пресвітер

Місяця листопада на 24-й день

Митрофан Феодосійович Корницький народився у містечку Троянів Житомирської губернії у 1873 році. Найдовше отець Митрофан прослужив у селі Медведове – з 1915 по 1929 рік. До кінця його служіння тут він був зведений у сан протоієрея. 1929 року церкву закрили, передавши її будинок якійсь «культурній» установі, а потім зламали. Отця Митрофана перевели до села Логовате Брянської області. Тут він служив упродовж року, доки не закрили церкву і в цьому селі. Тоді протоієрея Митрофана призначили до церкви села Ярцеве, а коли й цю церкву закрили – перевели до Михайлівської церкви міста Стародуб. Настоятелем цієї церкви отець Митрофан був до жовтня 1937 року.
20 жовтня 1937 року протоієрей Митрофан був заарештований. Спочатку його ув’язнили у місті Стародуб, а потім перевели до міста Клинці. Родичі не знали, куди й навіщо був етапований отець Митрофан із міста Стародуб. Матінці Надії Іванівні у райвідділі НКВС сказали, що його нібито відправили на заслання. Насправді 22 листопада 1937 року трійка при УНКВС Орловської області засудила отця Михайла до розстрілу. Матінка померла у 1955 році, так нічого і не знаючи про долю чоловіка, а діти лише у 1989 році дізналися, що отця Митрофана було розстріляно у Клинцях 7 грудня 1937 року.