...
Священномученик Миколай Троїцький, пресвітер 63c172710a26d382932899
Житія святих,  Листопад

Священномученик Миколай Троїцький, пресвітер

Місяця листопада на 16-й день

Священномученик Миколай народився 23 липня 1887 року у Тверській губернії у селі Покров, де служив у храмі його батько, протоієрей Іоанн Троїцький. Після закінчення Духовної семінарії Микола Іванович був висвячений на сан священика до храму села Покров недалеко від міста Удомля. Тут він прослужив до гонінь кінця двадцятих – початку тридцятих років.
У 1930 році влада заарештувала священика за те, що він не зміг сплатити податок, і засудили до двох років ув’язнення до виправно-трудового табору та п’яти років заслання. Коли о. Микола у 1932 році повернувся із ув’язнення до Твері, святий архієпископ Фаддей благословив його служити у храмі села Верескунова Удомльського району. Там благочестивий священик прослужив до кривавого гоніння 1937 року. 20 листопада 1937 року НКВС заарештував о. Миколи, і його ув’язнили місто Бежецька. Того ж дня слідчий допитав священика.
– Скажіть, ви пам’ятаєте, чи ви хрестили дитину громадянина Шелепова Петра Сергійовича із села Корякіне?
– Так, дитину Шелепова я хрестив, це було влітку 1936 року.
– У цей момент ви були в гостях у Шелепова?
– Так, після хрестин я був Шелеповим запрошений у гості.
– Ви не пам’ятаєте, про що у вас була розмова з Арсенієм Шелеповим, братом Петра Шелепова?
– Про що в мене була розмова з Арсенієм Шелеповим, зараз не пам’ятаю.
– Слідству відомо, що з Шелеповим ви вели антирадянські розмови, говорили про неминучість війни та загибель безбожників, як ви говорили. Чи підтверджуєте ви це?
– Антирадянських розмов з Шелеповим у мене не було, вся моя розмова в розмові з Шелеповим зводилася до переконання останнього в необхідності віри в Бога, і я говорив, що Бог довготерпеливий, але настане той момент, коли Бог розпочне Свої розправи над безбожниками.
– Скажіть, у релігійне свято Покров, 14 жовтня, після служби у церкві ви були у сторожці?
– Так, у сторожці після служби я був.
– Скажіть, до чого зводилася ваша розмова з колгоспниками щодо відсутності дощів?
– Я казав, що Бог починає карати людей за їхні дії, ось вода вийшла вся, і колодязі всі висохли, народ може постраждати через безбожників від посухи та спраги, і тоді люди, що відступили від Бога, будуть каятися. Така розмова з колгоспниками з мого боку зводилася виключно до переконання у необхідності віри в Бога.
– Така розмова з колгоспниками зводилася, Троїцький, до іншого, а саме до відновлення колгоспників проти радянської влади, і слідство вимагає від вас щирого визнання.
– Прагнення відновити колгоспників проти радянської влади в мене не було.
– Слідство має в своєму розпорядженні дані, що ви серед колгоспників вели агітацію проти виставлених кандидатур у Верховну Раду СРСР, заявляючи: «У Верховну Раду кого задумають, того й оберуть, народ питати не будуть». Чи підтверджуєте ви це?
– Ні, це не підтверджую, і такої розмови в мене не було.
– Ви звинувачуєтеся у проведенні антирадянської агітації серед населення, ви визнаєте себе у цьому винним?
– Винним себе у проведенні антирадянської агітації не визнаю.
27 листопада Трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Священика Миколу Троїцького було розстріляно 29 листопада 1937 року.
Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.

Знайшли помилку