Священномученик Михаїл Самсонов, пресвітер Sviashchennomuchenyk Mykhail Samsonov presviter
Житія святих,  Січень

Священномученик Михаїл Самсонов, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 15-й день / 22-й день (Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської)

Згідно з документами, у церкві села Раскільдіно Шемуршинського району Чувашії у розпал репресій священником служив Михаїл Самсонович Самсонов. У грудні 1937 року його заарештували і засудили до 10 років тюремного ув’язнення. 28 січня 1942 року, не перенісши нелюдських умов утримання в ув’язненні, отець Михаїл Самсонов помер.
Раскільдінській церкві священника більше не дали, і вона стояла на замку. 8 серпня 1941 року було винесено офіційне рішення про закриття церкви, під час війни її перетворили на державне зерносховище. Лише у квітні 1945 року церкву було знову відкрито, і вона діє донині. Ухвалою Священного Синоду від 27 грудня 2007 року протоієрея Михаїла Самсонова було причислено до лику святих новомучеників.