Священномученик Михаїл Лисицин, пресвітер p1drtbakqc1pq9kjr1oee1p863dc3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Михаїл Лисицин, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / лютого на 26-й день (перехідне) / вересня на 15-й день

Священник Михаїл Михайлович Лисицин народився 19 жовтня 1862 року в селі Екшур Рязанського повіту Рязанської губернії в сім’ї священника. Після закінчення Рязанської духовної семінарії 1883 року вступив на службу викладачем у сільську Задне-Пілевську школу Рязанської губернії. У 1885 році висвячений на диякона, потім на священника і призначений до Троїцького храму села Катино Скопинського повіту Рязанської губернії.
У 1895 році прибув до місця свого нового служіння – до Владикавказької єпархії, де служив у станиці Кисловодській. Діяльність пастиря була відзначена Святішим Синодом, який нагородив його 11 травня 1902 року Біблією “за ревні труди й турботи про виховання дітей”. У 1907 році отець Михаїл перейшов до Ставропольської єпархії, ставши третім священником у селі Олександрівському, а 1912 року його призначили до Миколаївського храму станиці Усть-Лабинської Кубанської області.
22 лютого 1918 року, в день вступу до станиці більшовицьких військ, був заарештований, а 26 лютого вбитий ними ж. Відомо, що його мучили протягом трьох днів із п’ятниці до неділі. Коли тіло було знайдено, на ньому виявилося більше десяти ран, голова була порубана на шматки. Червоноармійці заборонили його поховання, але вдова отця Михаїла змогла знайти кошти й викупити тіло для поховання.
4 травня 2017 року Священний Синод Руської Православної Церкви ухвалив рішення про причислення імені священника Михаїла Лисицина до Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської.