Житія святих,  Листопад

Священномученик Михаїл Некрасов, пресвітер

Місяця листопада на 14-й день

Про інших наших мучеників залишилися як свідчення про їхній подвиг лише дорогоцінні мученицькі акти: анкета, заповнена слідчим під час арешту, листи допиту, неправедний вирок та документ про розстріл. Одним із таких мучеників був священик Михайло Некрасов.
Священномученик Михайло народився 1 листопада 1883 року в селі Сергіно Старицького повіту Тверської губернії в сім’ї церковнослужителя Олексія Некрасова – священика, диякона чи псаломника, ми не знаємо. Михайло Олексійович закінчив два класи Старицького духовного училища; 12 лютого 1908 року він був висвячений у сан диякона до храму села Алфер’єва Старицького повіту, а потім у сан священика і служив у селах Тверської єпархії.
У 1929 році ГПУ розпочало кампанію проти селянства та Православної Церкви. 10 лютого 1930 року священика було заарештовано, засуджено до ув’язнення до виправно-трудового табору і відправлено на Біломорсько-Балтійський канал. 25 жовтня 1932 року о. Михайло був звільнений і повернувся до Тверської єпархії. 1934 року він отримав місце священика у храмі в селі Дегуніне Старицького району. Отець Михайло був ревним пастирем і часто обходив по селах своїх парафіян.
Коли почалося нове гоніння на Православну Церкву, яке мало на меті чи не повне її знищення, о. Михайло 15 листопада 1937 року був заарештований і ув’язнений до Ржевської в’язниці. Слідство тривало три дні. Обвинувальних матеріалів проти священика були відсутні, і було викликано двох селян того ж села, які підписали складений слідчим протокол допиту. Отримавши підписи під потрібними йому протоколами, слідчий третього дня викликав на допит священика, вимагаючи від нього визнання в антидержавної діяльності.
25 листопада священика Михайла Некрасова було засуджено до розстрілу і через день, 27 листопада 1937 року, розстріляно.