Священномученик Михаїл Богородицький, пресвітер p1doj4dvs51hmo1a8219jr1sp21pdm3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Михаїл Богородицький, пресвітер

Місяця листопада на 24-й день

Богородицький Михайло Трохимович народився 1872 року в селі Студенецькі Висілки Липецького повіту Тамбовської губернії. 33 роки отець Михайло прослужив у церкві ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радості» міста Козлова Тамбовської області. Разом із матінкою Марією виховав у дусі православ’я одинадцять дітей.
У 1930 році отець Михайло був заарештований за звинуваченням у контрреволюційній агітації та ув’язнений у місті Тамбова. 19 березня 1930 року засуджений. Вирок: 5 років заслання.
Після заслання отець Михайло повернутися до свого храму не міг, оскільки храм захопили оновленці, тож батюшка було призначено до села Біломісної Двійні Тамбовського району. На початку жовтня 1937 року голова сільради попередив отця Михайла: «Богородицький, їдьте, Вас мають заарештувати». – «А на кого ж я залишу храм та парафіян?» – відповів батюшка. Після цієї розмови отець Михайло поїхав до міста Мічурінськ, де на приватній квартирі жили його дружина та тринадцятирічний син, відремонтував їй плиту (цьому навчився у таборі), полагодив для себе одяг практичніший і на вокзалі попрощався з дружиною назавжди.
12 листопада 1937 р. протоієрей Михайла було заарештовано і ув’язнено, а 20 листопада того ж року засуджено трійкою при УНКВС СРСР по Тамбовській області. Звинувачення: «Систематична контрреволюційна агітація, дискредитація вождя ВКП(б), розпалювання релігійного фанатизму віруючих, заклики до протидії заходам партії та Радянської влади та використання трибуни церкви для ведення контрреволюційної пропаганди та агітації, заклики до колгоспників надавати організоване опір». За цим звинуваченням отця Михайла було засуджено до вищої міри покарання та розстріляно 7 грудня 1937 року.