Священномученик Михаїл Бєлороссов пресвітер Mykhail Belorosov
Житія святих,  Травень

Священномученик Михаїл Бєлороссов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 11-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця травня на 23-й день — Собор Ростово-Ярославських святих

Священномученик Михаїл народився 11 травня 1869 року в місті Романові-Борисоглібську Ярославської губернії в сім’ї диякона Павла Бєлороссова. У 1890 році він закінчив Ярославську духовну семінарію і служив псаломщиком у Миколаївській церкві на Меленках у Ярославлі. У січні 1893 року він був висвячений на священника до храму села Кардинське Романово-Борисоглібського повіту та призначений завідувачем і законоучителем Кардинської школи грамоти, а також катехізатором при церкві.

У серпні 1896 року отця Михаїла перевели до храму Воскресіння Христового в Романові-Борисоглібську, де він прослужив понад двадцять років, виконуючи багато послуху на педагогічній ниві, — він був законоучителем міського земського початкового училища, нижчої ремісничої школи, початкового училища при лляній мануфактурі, недільної школи при тому самому училищі, законоучителем на уроках для дорослих при земському початковому училищі й катехізатором при Воскресенській церкві; крім того, він був постійним членом і скарбником Романово-Борисоглібського повітового відділення єпархіальної училищної ради і співробітником піклування про бідних духовного звання міста Романова-Борисоглібська і повіту.

Після приходу до влади безбожників, в 1919 році Воскресенський храм закрили, і наступного року священник із сім’єю вирішив переїхати в Ярославль до родичів. Спочатку поїхала дружина з дітьми, потім вирушив отець Михаїл. Між Романовом-Борисоглібськом і Ярославлем його заарештували як священника місцеві комуністи, звинувачували в причетності до контрреволюційної змови і розстріляли.

Знайшли помилку