Священномученик Михаїл Белороссов, пресвітер Mykhail Belorosov
Житія святих,  Травень

Священномученик Михаїл Белороссов, пресвітер

Місяця травня на 11-й день.

Священномученик Михайло народився 11 травня 1869 року в місті Романові-Борисоглібську Ярославської губернії в сім’ї диякона Павла Бєлороссова. У 1890 році Михайло закінчив Ярославську Духовну семінарію і служив псаломщиком у церкві Миколи на Меленках у Ярославлі. У січні 1893 року його висвятили на священика до храму села Кардинського Романово-Борисоглібського повіту, призначили завідувачем і закономірним учителем Кардинської школи грамоти, а також катехізатором при церкві.
У серпні 1896 року отця Михаїла перевели до храму Воскресіння Христового в Романові-Борисоглібську, де він прослужив понад двадцять років, виконуючи багато послуху на педагогічній ниві – він був за самовчителем міського земського початкового училища, нижчої ремісничої школи, початкового училища при лляній мануфактурі, недільної школи при тому самому училищі, за самовчителем на уроках для дорослих при земському початковому училищі, катехизатором при Воскресенській церкві; крім того, він був постійним членом і скарбником Романово-Борисоглібського повітового відділення єпархіальної училищної ради і співробітником піклування про бідних духовного звання міста Романова-Борисоглібська і повіту.
Після приходу до влади безбожників, 1919 року Воскресенський храм закрили, і 1920 року священик із сім’єю вирішив переїхати в Ярославль до родичів. Спочатку поїхала дружина з дітьми, потім вирушив отець Михайло. Між Романовом-Борисоглібськом і Ярославлем його заарештували місцеві комуністи як священика, звинувачували в причетності до контрреволюційної змови і розстріляли.