...
Священномученик Леонід Вікторов, пресвітер p1dq6l83721kj1vvg1ee8ga619ks3 1
Житія святих,  Грудень

Священномученик Леонід Вікторов, пресвітер

Місяця грудня на 28-й день

Ієрей Леонід Вікторов народився 1891 року в Рязані в сім’ї диякона. Він рано залишився сиротою, і його прийняли на безкоштовне навчання до Рязанської духовної семінарії. Після її закінчення він служив псаломщиком у храмі села Болошневе, будівельником та першим настоятелем якого був його дід, протоієрей Іоанн Вікторов. У 1912 році Леонід був висвячений у диякона і потім у священика до Богородсько-Різдвяної церкви в селі Курбатове. Він став настоятелем цього храму та завідувачем церковно-парафіяльної школи.
У 1930-х роках храм у селі Курбатове було закрито. Сім’я священика з п’ятьма малолітніми дітьми була виселена із власного будинку. Отець Леонід почав шукати нове місце служіння. Спочатку він служив у селі Павлищеве, але й там храм незабаром було закрито. У цей час був заарештований дядько отця Леоніда священик села Болошневе отець Михайло Вікторов, і отець Леонід став служити замість нього. Тут отця Леоніда позбавили виборчих прав, а його дітей не брали до навчальних закладів.
На початку 1936 був заарештований архієпископ Рязанський Іувеналій. Безпосередня загроза арешту нависла над отцем Леонідом. Ночами, коли зазвичай робилися арешти, він почав йти ночувати в сусідні села. Дітей ховали на дзвіниці. У селі Болошневе оголосили: «Хто прихистить священика чи члена його сім’ї, буде заарештовано та заслано». Вночі 20 лютого 1936 р. отця Леоніда відшукали в сусідньому селі і заарештували, привезли до церковної сторожки і зажадали віддати церковну скарбницю. Не знайшовши жодних грошей та цінностей, чекісти забрали до в’язниці отця Леоніда. Під час арешту у нього забрали також його особистий щоденник та листування. Останні слова отця Леоніда перед тим, як його відвезли, були звернені до старшої доньки Ганни: «Не залишай дітей і матір, я обов’язково повернуся. Бережи вас Господь!».
За груповою «справою рязанських священнослужителів та мирян» отця Леоніда засудили до 5 років таборів. Два роки священик пробув у Сіблазі у місті Маріїнську, де на початку 1938 року він помер.

Знайшли помилку