Житія святих,  Жовтень

Священномученик Леонід Нікольський

Місяця жовтня на 20-й день

Народився святий 1876 року в селі Данилово Сарапульського повіту Вятської губернії у сім’ї священника.
Закінчив В’ятську Духовну Семінарію.
Служив у селах В’ятської губернії.
1931 року заарештований і засуджений до п’яти років концтаборів («використовуючи церковну трибуну, займався а/р агітацією»).
Відбував висновок у Вішерських таборах Пермської області. 1934 року звільнений достроково.
Служив у селі Шваріха Нолінського району Кіровської області.
В 1935 знову заарештований і засуджений на п’ять років ВТТ за «а / р агітацію протягом багатьох років». Відправлено до Карлагу. У 1937 році заарештований у таборі за те, що «входив до групи колишніх священників, проводив служби, перебуваючи в «Тартаулі», на березі річки виклали зображення вівтаря, ікон і хрестів і в цій Церкві влаштовували богослужіння та бесіди на антирадянські теми. У розмовах про необхідність працювати на виробництві в таборах, Нікольський говорив: «…На радянську владу працювати не треба і не будемо, нехай працюють дурні, дурнів робота любить». 2 листопада 1937 розстріляний.
Канонізовано 20 серпня 2000 року Архієрейським Собором Руської Православної Церкви.