...
Житія святих,  Вересень

Священномученик Костянтин Колпецький, пресвітер

Місяця вересня на 10-й день

Про інших наших мучеників збереглося зовсім небагато відомостей – місце їхньої служби, час арешту, короткий протокол допиту і документ про приведення вироку у виконання. З таких – священик Костянтин Колпецький.
Він народився 15 травня 1885 року в селі Фроловському Кашинського повіту Тверської губернії в сім’ї священика Олексія Колпецького. Навчався у Тверській Духовній семінарії і був висвячений у сан священика – до якого храму, нам невідомо.
1931 року за несплату податку священик був засуджений на шість місяців ув’язнення до виправно-трудового табору. У 1935 році його знову заарештували за несплату податків і ув’язнили на один рік у виправно-трудовий табір.
Повернувшись з ув’язнення, о. Костянтин став служити в храмі. Костянтин став служити в храмі села Сукромля Новоторжського району Тверської області. Сталінський указ ще не доведений до обласних управлінь НКВС, а о. Костянтин уже був заарештований. Костянтин уже був заарештований – 5 серпня 1937 року. Заарештованих звозили спочатку в сільраду. У кімнаті, куди привели о. Костянтина. Костянтина, перебувало троє заарештованих селян. Відчувши, що йому вже ніколи не вийти на волю, Костянтин у хвилюванні почав ходити з кута в кут по кімнаті. Конвоїр окликнув його і зажадав, щоб священик сів, але о. Костянтин не послухався. Костянтин не послухався, і тоді конвоїр накинувся на нього з кулаками.
Того ж дня о. Костянтин був поміщений у Тверську в’язницю. 9 серпня відбувся короткий допит.
20 вересня Трійка НКВС засудила о. Костянтина до розстрілу. Костянтина до розстрілу. Священик Костянтин Колпецький був розстріляний 23 вересня 1937 року.
Зарахований до лику святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.

Знайшли помилку