...
Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Володимирський, пресвітер

Місяця листопада на 25-й день

Священномученик Іоанн народився 21 березня 1877 року в селі Боронкіно Старицького повіту Тверської губернії у сім’ї священика Михайла Володимирського. Освіту здобув у Духовній семінарії, в 1906 році він був висвячений на священика до храму рідного села Боронкіна, де служив його батько. У 1924 році влада позбавила о. Іоанна виборчих прав, як священика.
У 1930 році місцева влада, ставлячи за мету закриття храму в селі, вимагала від священика сплати непосильних податків. Батько Іван не зміг виплатити їх і був у 1931 році заарештований. Районний суд засудив його на п’ять років ссылки. Отець Іоанн переїхав до сусідньої області і тут став служити у храмі. Після закінчення заслання у 1936 році він повернувся до рідного села, де залишалося жити його дружина, Марія Федорівна, та син, якому було тоді десять років.
Минуло трохи більше року після повернення священика, як почалося нове гоніння, ще більш жорстоке та криваве.
15 листопада 1937 року о. Іван був заарештований. Як завжди, були викликані “чергові свідки”, цього разу – голова сільради та завідувач хатою-читальні, які погодилися підписати підготовлені слідчим документи про антирадянські висловлювання священика, ніби той казав, що до революції жилося краще, ніж за радянської влади, всього було багато, а тепер і той хліб, що є, у колгоспників забирають, і вони голодують. Дали вони свідчення про те, що священик був проти закриття храму.
Наступного дня слідчий допитав о. Іоанна. Вислухавши перераховані слідчим звинувачення, священик відповів:
– Винним себе в агітації проти партії та радянської влади я не визнаю. Контрреволюційної агітації та пропаганди проти радянської влади я не веду. Про швидку війну, падіння радянської влади та розпуск колгоспів я не говорив. Про те, що раніше жили краще, а зараз нічого нема, я не говорив. Начебто колгоспи створені для загибелі народу, колгоспникам дають непосильні посіви, колгоспники працюють багато, а хліб у них бере державу безкоштовно, і колгоспники голодують, цього я ніде не говорив і не чув. Про те, що вибори до Верховної Ради давно проведені і підготовка до виборів робиться для заспокоєння народу, що робітники та колгоспники безсилі у виборах цього ніколи не говорив. Агітації та пропаганди проти партії та радянської влади я не веду.
29 листопада справу було закінчено та передано на рішення Трійки НКВС. 5 грудня Трійка засудила священика до розстрілу. Священик Іоанн Володимирський був розстріляний 8 грудня 1937.

Знайшли помилку