Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн Ромашкін

Місяця вересня на 4-й день

Священномученик Іоанн Дмитрович Ромашкін народився 1891 року в селі Абрамове Арзамаського повіту Нижегородської губернії в селянській родині. Із 1922 до 1927 року служив псаломщиком у церкві села Александрова (тепер Краснооктябрьського району Нижегородської області), потім був висвячений на священика до церкви села Суботина (нині Гагинського району Нижегородської області).

У 1928 році отець Іоанн був заарештований за звинуваченням у “контрреволюційній агітації” і засуджений до 3 років заслання, яке відбував у місті Нижньоудинську. Повернувшись із заслання, продовжив служіння в тому ж селі.

У 1934 році отця Іоанна заарештували за опір зняттю дзвонів, але через два з половиною місяці звільнили.

У 1935 році його звинуватили в “розхитуванні колгоспної дисципліни і подачі заяви про вихід із колгоспу”. Із висунутим обвинуваченням священик не погодився, і справу було припинено.

У 1937 році сповідник Христов знову був заарештований за звинуваченням у тому, що “організував урочисту службу, яка відривала селян від роботи в колгоспі”. Це було розцінено як “антирадянська агітація серед церковників і відсталої частини колгоспників”. Отця Іоанна ув’язнили до в’язниці міста Арзамаса і незабаром засудили до розстрілу. Вирок виконали 17 вересня 1937 року. Похований священномученик Іоанн у безвісній спільній могилі на Бугровському кладовищі в Горькому.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Російських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку