...
Священномученик Іоанн Прудентов, пресвітер p1dlheva68g46bn1211ldi1ore3
Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн Прудентов, пресвітер

Місяця вересня на 12-й день

Іоанн Олександрович Прудентов народився 1968 року в селі Великі Дорки Володимирської губернії в родині священика. Закінчив Володимирську духовну семінарію, вступив законовчителем і вчителем у школу села Лукіна Вязниковського повіту. Одружившись, він був висвячений на священика до Преображенського храму села Дороніна, одночасно виконував обов’язки законовчителя і вчителя в сільській школі.

З 1899 року отець Іоанн служив у храмі в рідному селі замість батька, який пішов за штат, і викладав Закон Божий у трьох школах. У його храмі був створений дуже хороший церковний хор. При храмі діяла церковнопарафіяльна школа з великою бібліотекою, отець Іоанн стежив за навчанням школярів співу. Багато часу батюшка приділяв вихованню в дітях любові до Вітчизни. Під час Першої світової війни учениці в’язали для воїнів рукавиці.

Багато зусиль докладав отець Іоанн для боротьби з пияцтвом. Незважаючи на перешкоди місцевої влади, домігся закриття шинку в селі. Передплачував газети і журнали, проводив у селі регулярні недільні читання, розповідав про події, що відбулися протягом тижня. Він користувався авторитетом у жителів усієї округи.

У 1924 році отець Іоанн був возведений у сан протоієрея.

23 жовтня 1930 року священика Іоанна Олександровича Пруденкова заарештували за звинуваченням у тому, що в 1918 році він нібито брав активну участь у контрреволюційному повстанні, і відправили на три роки на заслання до села Коломіно в Західному Сибіру. Отець Іоанн категорично відмовився від пропозиції зняти з себе сан в обмін на звільнення. У 1933 році, після закінчення терміну заслання, він повернувся додому.

15 вересня 1937 року його знову заарештували за звинуваченням у “контрреволюційній агітації” і засудили до розстрілу. Розстріляний 25 вересня 1937 року і похований у спільній безвісній могилі.

Зарахований до лику новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2002 року ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Дні пам’яті: 25 вересня (12 вересня за ст. ст.), у Соборі святих Іванівської митрополії та в Соборі новомучеників і сповідників Церкви Руської.

Знайшли помилку