Священномученик Іоанн (Панкратович), пресвітер p1dlrhhnun1buuugt1e413eh1gnh3
Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн (Панкратович), пресвітер

Місяця вересня на 23-й день

Священномученик Іоанн Панкратович, ієрей († 1937 р.) народився 1870 року в місті Клецьк Слуцького повіту Мінської губернії. У 20-ті – першій половині 30-х років він служив настоятелем Свято-Покровської церкви села Чижевичі (нині в межах міста Солігорськ). Після закриття в 1934 році цього храму, отець Іоанн таємно здійснював хрещення, відспівування та різні треби. Коли розпочався Всесоюзний перепис населення, батюшка говорив парафіянам, щоб вони відповідну графу в анкеті заповнювали із зазначенням своєї приналежності до Православної Церкви. 23 серпня 1937 року батюшку заарештували, звинувативши його в тому, що він «здійснює релігійні треби, для чого ходить по селах і агітує населення за відкриття церкви». На допиті отець Іоанн тримався мужньо, зректися сану відмовився. 6 жовтня 1937 року його розстріляли у Слуцьку.