...
Священномученик Іоанн Цвєтков, пресвітер p1do0j941or12smc1ol71nml1u2t3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Цвєтков, пресвітер

Місяця листопада на 16-й день

При нещадних гоніннях на Церкву в радянській Росії все менше залишалося священиків, висвячених у дореволюційний час, і архієреї стали висвячувати на сан священика благочестивих мирян, щоб паства не залишилася без духовного керівництва та обрядів, і не були закриті храми.
З таких пастирів був священномученик Іоанн. Він народився 17 березня 1878 року у місті Торжку Тверської губернії у сім’ї огородника Степана Цвєткова. У Торжку Іван Степанович закінчив двокласне зразкове училище при гімназії. Одружився, але дружина незабаром залишила його, а дітей у них не було. На початку двадцятих років він був висвячений у сан священика.
1929 року о. Іоанн, як і багато священиків у ті роки, був заарештований, звинувачений у невиконанні державних поставок сільгосппродукції та засуджений до трьох років заслання. Після повернення з заслання він був призначений служити до храму села Перхова Удомльського району Тверської області і зустрів тут криваве гоніння 1937 року.
17 листопада 1937 року місцева влада в особі голови та секретаря Перхівської сільради, а також голови місцевого колгоспу написала на вимогу НКВС характеристику-скаргу на священика. Вони писали, що о. Іоанн затягує служби і тривало проповідує, часто звертається до парафіян із закликом, щоб вони поводилися добре, не ходили храмом і не розмовляли під час богослужіння, що він закликав віруючих батьків, щоб ті обов’язково водили дітей у храм, і щоб усі, і дорослі і діти носили хрести і ніколи їх не знімали і у великі свята і в неділі відвідували церкву. ” Всі ці дії Цвєткова, – писалося у висновку характеристики священика, – були спрямовані на підрив колгоспів і повалення радянської влади. Подальша робота Цвєткова, як ворога народу, не допустима. Цвєтков має бути ізольований від мас як ворог народу, небезпечний елемент “.
Через кілька днів після того, як представники місцевої влади дали таку характеристику священикові, о. Іоанн був заарештований і ув’язнений до Бежецької в’язниці. І того ж дня відбувся допит.
27 листопада Трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Священик Іоанн Цвєтков був розстріляний 29 листопада 1937 .

Знайшли помилку