...
Священномученик Іоанн Косинський, пресвітер p1drcsu3fb3pk161n19lj2m81hrb3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Іоанн Косинський, пресвітер

Місяця лютого на 13-й день

Священномученик Іоанн народився 12 квітня 1887 року в Москві в сім’ї священника Володимира Олексійовича Коссінського і його дружини Євдокії Федорівни. Іван закінчив Перервинське духовне училище і з 1909 року був учителем у церковнопарафіяльній школі; 1914 року його висвятили на диякона. У 1919 році диякона Іоанна мобілізували в тилове ополчення Червоної армії, де його поставили виконувати важкі чорні роботи. У 1920 році його висвятили на священника, і він служив у Троїцькому храмі в селі Заворове Бронницького повіту Московської губернії.
Уперше отець Іоанн був заарештований 1927 року за звинуваченням у порушенні 168-ї статті кримінального кодексу, що загрожувала позбавленням волі до двох років за “привласнення, тобто утримання з корисливою метою, чужого майна, ввіреного для певної мети…”. У цьому випадку отець Іоанн судимий був за те, що продав корову, яка належала йому, описану владою за несплату податків. Священника засудили до одного місяця виправно-трудового табору. Вдруге отця Іоанна заарештували 1930 року, звинувативши в антиколгоспній агітації. Після двох із половиною місяців, проведених під вартою, він був звільнений і до свого останнього арешту служив у Троїцькій церкві.
У грудні 1937 року міліціонери, які колись були учнями отця Іоанна, попередили його про арешт і радили на певний час куди-небудь виїхати. Отець Іоанн, подякувавши за попередження, сказав, що йому, православному священникові і батькові сімейства, не пристало бігати і ховатися, і нікуди не поїхав.
На початку 1938 року священники-розвідники, які служили в храмах у селі Салтикове і в селі Давидове Бронницького району, дали співробітникам НКВС необхідні свідчення і потім, коли батька Іоанна заарештували, виступили в ролі лжесвідків, підписавши приготовані слідством протоколи.
Отець Іоанн був заарештований 26 січня 1938 року і поміщений у Таганську в’язницю в Москві. Майже відразу ж почалися допити.
– Слідству відомо, що ви займаєтеся антирадянською агітацією, спрямованою проти колгоспів. Визнаєте себе в цьому винним?
– Антирадянською агітацією, спрямованою проти колгоспів, я не займаюся, цього факту не було, винним себе не визнаю.
– Слідству відомо, що ви займаєтеся антирадянською агітацією, вихваляючи ворогів народу. Скажіть, чи вірно це і, чи визнаєте ви себе в цьому винним?
– Я вже сказав, що антирадянською діяльністю я не займаюся, таких фактів, щоб я вихваляв ворогів народу, не було, винним себе не визнаю.
– У всіх даних вами відповідях ви брехали, так скажіть правду, визнайте себе винним в антирадянській агітації!
– Винним себе в антирадянській агітації не визнаю, таких фактів не було, – повторив священник.
11 лютого трійка НКВС засудила отця Іоанна до розстрілу. Священник Іоанн Косинський був розстріляний 26 лютого 1938 року на полігоні Бутове під Москвою і похований у безвісній спільній могилі.

Знайшли помилку