Житія святих,  Лютий

Священномученик Іоанн Фрязинов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 9-й день / травня на 19-й день — Собор новомучеників, у Бутові постраждалих (перехідне)

Священномученик Іоанн народився 23 квітня 1882 року в селі Сільвачово Бронницького повіту Московської губернії в сім’ї священника Василія Фрязинова. Закінчивши перший курс Віфанської духовної семінарії, він вступив учителем у школу. У 1913 році Іван Васильович був висвячений у сан диякона до Успенської церкви села Шубино Бронницького повіту, у 1919 році — був переведений до Георгіївської церкви села Сільвачово. У 1924 році диякона Іоанна було висвячено на священника до цього храму. Парафіяни полюбили його за сумлінне служіння, за те, що він легко відгукувався на будь-яке прохання, а якщо хто приходив із незаможних хрестити, ніколи не вимагав плати.
Наприкінці тридцятих років храм у селі закрили, богослужіння в ньому припинилися, але отець Іоанн, як і раніше, опікувався своїми парафіянами та звершував усі церковні таїнства й обряди — хрестив, сповідував, причащав, соборував і відспівував. Коли в другій половині 1937 року прокотилася масова хвиля арештів, його брат, священник, став просити отця Іоанна залишити служіння і сховатися, виїхати, хоча б заради дітей, але отець Іоанн відмовився. У 1937 році його було нагороджено наперсним хрестом.
21 січня 1938 року слідчий НКВС допитав священника Василія Крестова, котрий служив у Бронницькому районі в селі Салтикове. На запитання слідчого, що йому відомо про антирадянську агітацію священника Фрязинова, він відповів: “Мені відомо, що Фрязинов серед населення Сільвачова систематично веде контрреволюційну агітацію проти заходів, що проводяться радянською владою. На початку січня 1938 року Фрязинов заявляв: «За царського уряду весь народ жив у багато разів краще, ніж зараз при радянській владі, кожен мав можливість купити собі все, що йому потрібно. Тепер же, хоча є і гроші, але нічого немає. Життя стало важке; народ все ж одумається, і прийде час, підемо душити всіх правителів-комуністів»”.

25 січня на підставі цих свідчень було складено довідку на арешт отця Іоанна. Священника Іоанна Фрязинова заарештували в ніч на 26 січня і помістили до Таганської в’язниці в Москві. 31 січня відбувся допит.

8 лютого слідство було закінчено. 11 лютого трійка НКВС засудила отця Іоанна до розстрілу. Священник Іоанн Фрязинов був розстріляний 22 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
Після розстрілу священника храм у селі розорили, він став руйнуватися, і його перетворили на корівник, який незабаром згорів.