...
Житія святих,  Лютий

Священномученик Іоанн Фрязінов, пресвітер

Місяця лютого на 9-й день

Священномученик Іоанн народився 23 квітня 1882 року в селі Сільвачово Бронницького повіту Московської губернії в сім’ї священника Василя Фрязінова. Закінчивши перший курс Віфанської Духовної семінарії, він вступив учителем у школу. У 1913 році Іван Васильович був висвячений у сан диякона до Успенської церкви села Шубино Бронницького повіту, у 1919 році – був переведений у Георгіївську церкву села Сільвачово. У 1924 році диякона Іоанна було висвячено на священника до цього храму. Парафіяни полюбили його за сумлінне служіння, за те, що він легко відгукувався на будь-яке прохання, а якщо хто приходив із незаможних хрестити, ніколи не вимагав плати.
Наприкінці тридцятих років храм у селі закрили, богослужіння в ньому припинилися, але отець Іоанн, як і раніше, опікувався своїми парафіянами та здійснював усі церковні таїнства й обряди – хрестив, сповідував, причащав, соборував і відспівував. Коли в другій половині 1937 року прокотилася масова хвиля арештів, його брат, священник, став просити отця Іоанна залишити служіння і сховатися, виїхати, хоча б заради дітей, але отець Іоанн відмовився. У 1937 році його було нагороджено наперсним хрестом.
21 січня 1938 року слідчий НКВС допитав священника Василя Крестова, який служив у Бронницькому районі в селі Салтикове. На запитання слідчого, що йому відомо про антирадянську агітацію священника Фрязінова, він відповів: “Мені відомо, що Фрязінов серед населення Сільвачова систематично веде контрреволюційну агітацію проти заходів, що проводяться радянською владою. На початку січня 1938 року Фрязінов заявляв: “При царському уряді весь народ жив у багато разів краще, ніж зараз при радянській владі, кожен мав можливість купити собі все, що йому потрібно. Тепер же, хоча є і гроші, але нічого немає. Життя стало важке; народ все ж одумається, і прийде час, підемо душити всіх правителів-комуністів””.

25 січня на підставі цих свідчень було складено довідку на арешт отця Іоанна. Священника Іоанна Фрязінова заарештували в ніч на 26 січня і помістили в Таганську в’язницю в Москві. 31 січня відбувся допит.

8 лютого слідство було закінчено. 11 лютого трійка НКВС засудила отця Іоанна до розстрілу. Священник Іоанн Фрязінов був розстріляний 22 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
Після розстрілу священника храм у селі розорили, він став руйнуватися, і його перетворили на корівник, який незабаром згорів.

Знайшли помилку