Житія святих,  Жовтень

Священномученик Іоанн Речкін

Місяця жовтня на 20-й день

Народився 1872 року в селі Бушеве Тульської губернії.
Закінчив Тульську Духовну Семінарію та Московську Духовну Академію, кандидат богослов’я (1897).
Служив священиком в Артемівській церкві села Високе Харківської області.
Заарештований у 1936 році за «укриття білогвардійських офіцерів під час громадянської війни та агітаційну роботу проти радянської влади». Засуджений до чотирьох років позбавлення волі.
Висновок проходив у Карлазі. У 1937 році арештований у таборі за те, що «Будучи вороже налаштований до радянської влади, проводив серед ув’язнених агітаційну роботу, кажучи, що незабаром Радянському Союзу буде оголошено війну і більшовики будуть знищені, на зміну прийде інший уряд і церкви у Росії будуть відновлені». 2 листопада 1937 розстріляний.
Канонізовано 20 серпня 2000 року Архієрейським Собором Руської Православної Церкви.