Священномученик Григорій Мокинський (Смирнов), диякон p1dpvf90lft0n5kttu8c5b1h0u3 1

Священномученик Григорій Мокинський (Смирнов), диякон

Священномученик Григорій народився 18 листопада 1891 року у Вятській губернії в сім’ї селянина Прокопія Смирнова. У 1911 році Григорій закінчив другокласне училище при Казанському храмі в селі Старий Тор’ял в Уржумському повіті В’ятської губернії, а 1913 року – додаткові курси при Митинській школі В’ятського повіту, і того самого року його призначили псаломщиком до Казанської церкви села Горохова Орловського повіту. У 1916 році він перейшов служити до Пермської єпархії, і 15 січня 1917 року єпископ Пермський Андронік (Микольський) висвятив його на диякона до Миколаївського храму в селі Мокино Оханського повіту.
У грудні 1918 року диякон Григорій Смирнов був розстріляний безбожниками-більшовиками і заколотий штиками.