Житія святих,  Лютий

Священномученик Гавриїл Преображенський, пресвітер

Місяця лютого на 13-й день

Священномученик Гавриїл народився 21 березня 1878 року у цвинтарі Котельня Островського повіту Псковської губернії в сім’ї священника Стефана Васильовича Преображенського. У 1897 році Гавриїл закінчив Порховське духовне училище і служив псаломщиком спочатку в церкві цвинтаря Купуй Великолуцького повіту, а потім у церкві цвинтаря Врев Островського повіту і викладав спів у Вревській школі.
31 серпня 1903 року Гавриїл Преображенський був висвячений у сан диякона до храму Різдва Богородиці у цвинтарі Дубровни Порховського повіту, а в 1911 році – у священника до Предтеченського храму у цвинтарі Апрос’єво Новоржевського повіту. Парафія налічувала 79 сіл із чотирма з половиною тисячами жителів. Отець Гавриїл викладав Закон Божий в Апрос’євському міністерському першокласному училищі та був завідувачем церковнопарафіяльних шкіл – Борівсько-Апрос’євської та Ново-Усадищевської у Бежаницях, будучи й в них також законовчителем.
У 1916 році отець Гавриїл брав участь у з’їзді депутатів Великолуцького училищного округу.
У 1919 році під час гонінь на Російську Православну Церкву священик Гавриїл Преображенський був заарештований. 13 лютого 1919 року отець Гавриїл був засуджений до розстрілу і розстріляний.