...
Священномученик Гавриїл Масленников, пресвітер p1dnmtka97kp6v3ht8rukgrle3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Гавриїл Масленников, пресвітер

Місяця листопада на 5-й день

Священномученик Гавриїл Михайлович Масленніков народився 1871 року в місті Михайлові Рязанської губернії в благочестивій православній родині коваля. У родині було одинадцять дітей. Гавриїл закінчив міське училище й обрав професію коваля.

З 1893 до 1896 року він проходив службу в армії у званні єфрейтора в 171-му полку у Варшаві, був учасником Російсько-японської війни в 1904-1905 роках, нетривалий час перебував у полоні. За проявлену відвагу Гавриїл Михайлович був нагороджений Георгіївським хрестом. Повернувшись додому, Гавриїл Михайлович працював ковалем, орендуючи кузню. Одружився з глибоко віруючою дівчиною з сім’ї міщан, і в них народилося одинадцять дітей, з яких у живих залишилися двоє синів і три доньки.

У 1920 році жителі міста Михайлова обрали Гавриїла Михайловича міським головою. Незабаром у нього став стрімко погіршуватися зір, і лікарі настійно радили залишити ковальську справу. У душі жило бажання стати священником. Одного разу уві сні він побачив померлу матір, яку він відспівує, перебуваючи в сані священника. У 1924 році він поїхав в Рязань до архієрея, склав іспити на знання богослужіння і Святого Письма і був висвячений у сан диякона, а за рік – на священника до храму Покрови Божої Матері в селі Самодурівка Михайлівського району.

На початку 1930-х років в ОДПУ міста Михайлова прийшла рознарядка на арешт жителів, насамперед священників. 11 березня 1931 року співробітники ОДПУ заарештували отця Гавриїла і кількох віруючих жінок за приналежність до духовного стану і служіння Церкві. Заарештованих звинуватили в агітації проти радянської влади і в розпусканні чуток, що скоро радянська влада впаде. Отця Гавриїла Масленнікова засудили до табірного ув’язнення на п’ять років, потім замінили засланням до Казахстану. У 1936 році отець Гавриїл повернувся із заслання і був направлений служити до храму Преображення Господнього в село Внуково Михайлівського району Рязанської області.

16 жовтня 1937 року його знову заарештували й ув’язнили в місті Скопині, а потім у Рязані. Звинуватили батюшку у веденні контрреволюційної релігійної пропаганди і засудили до розстрілу. Священник Гавриїл Масленніков був розстріляний 18 листопада 1937 року і похований у безвісній могилі.

Зарахований до лику новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку