Священномученик Ферапонт, єпископ Кіпрський p1akd51hc0g6429o1cdof3blms3
Житія святих,  Травень

Священномученик Ферапонт, єпископ Кіпрський

Місяця травня на 25-й день

Священномученик Ферапонт, єпископ Кіпрський, подвизався в чернецтві, згодом ніс послух у сані єпископа на острові Кіпр. Під час гоніння Діоклітіана (284-305) святитель Ферапонт мужньо сповідував ім’я Христове і помер мученицькою смертю. Мощі священномученика спочатку перебували на Кіпрі і прославилися численними чудесами, а потім, 806 року, були перенесені до Константинополя. Причиною до перенесення мощей послужила небезпека навали сарацинів. Знаменно, що в дорозі, коли корабель із мощами плив до Константинополя, від них стало витікати миро, і мандрівники, які перебували на кораблі, були чудесно врятовані під час бурі за молитвами святителя Ферапонта. Після прибуття до Константинополя мощі священномученика поклали в храмі, побудованому на честь ікони Божої Матері Елеуси, або Милостивої (святкування відбувається 12 листопада).

У 806 р. святі мощі перенесли до новозбудованого храму на честь священномученика Ферапонта, від них продовжувало випромінюватися миро і відбувалися чудеса. За молитвами святителя Ферапонта зцілювалися найтяжчі недуги, ті, хто помирав, поверталися до життя.