Священномученик Феодосій Болдирєв, пресвітер 61e9311c9ed21738022739
Житія святих,  Грудень

Священномученик Феодосій Болдирєв, пресвітер

Місяця грудня на 16-й день

Священномученик Феодосій народився 8 лютого 1868 року в селі Еколено Воронезької губернії в сім’ї селянина Федора Болдирєва. Виховання та освіту здобув у монастирі. Був висвячений у сан священика. Під час гонінь на Церкву у тридцятих роках о. Феодосій був заарештований та засланий; повернувся із заслання у 1935 році та оселився у Тверській області, де став служити у храмі села Афім’їне Вишневолоцького району. 21 грудня 1937 року під час нових гонінь його знову заарештували. Наступного дня помічник уповноваженого Вишневолоцького управління державної безпеки допитав священика.

24 грудня було складено обвинувальний висновок, 27 грудня Трійка НКВС засудила о. Феодосія до розстрілу. Йому було на той час шістдесят дев’ять років. Священика Феодосія Болдирєва було розстріляно 29 грудня 1937 року.

Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.