Житія святих,  Листопад

Священномученик Феодор Баккалинський, пресвітер

Місяця листопада на 14-й день

Священномученик Феодор народився 8 лютого 1880 року в селі Заруддя Радомисловського повіту Київської губернії у сім’ї церковнослужителя. Закінчив чотири класи Уманського духовного училища. З 1901 по 1903 служив в армії – був писарем на артилерійському складі в Читі. Після демобілізації вступив псаломщиком до храму, де служив його батько. Незабаром після революції Федір Павлович був висвячений у сан священика.
1935 року о. Феодор разом із дружиною Олександрою Семенівною переїхав до Тверської області і вступив до храму в селі Степурине Старицького району Тверської області. Син Геннадій, якому тоді був двадцять один рік, жив окремо в Стародавній Русі Новгородської області.
Недовгим було служіння священика у цьому селі. 14 листопада 1937 року влада заарештувала його і ув’язнила міста Ржева. Відразу почалися допити.
25 листопада священика було засуджено до розстрілу. Священика Феодора Баккалинського було розстріляно через день, 27 листопада 1937 року.