...
Житія святих,  Листопад

Священномученик Дионісій Щеголев, пресвітер

Місяця листопада на 10-й день

Священик Діонісій Юхимович Щеголєв народився 1870 року в селі Розказнь Родничківського району Саратовської області. Служив у селі Чиганак Аркадського району Саратівської області. У 1931 році він був “розкулачений” і висланий на спецпоселення в Казахстан, де проживав у селищі №21 Карагандинської області.
Отець Діонісій був заарештований у серпні 1932 року на тій підставі, що “…проживаючи у Трудселі №21 Карагандинської області … проводив служби, релігійні обряди, при цьому висловлював свою непримиренність до радянської влади, звертався до парафіян: “… Ваша справа просити Бога та впливати релігійними переконаннями на все селянство, а наша справа, якщо повернеться стара влада, розправитися з комуністами”.
У звинуваченні майбутній мученик винним себе не визнав, але не заперечував факту проведення богослужінь. “…Як священик я проводив богослужіння в селищі Майкудук і одного разу говорив проповідь, де було до 20 осіб, які зібралися спецпереселенців. Проповідь була власного твору на підставі Святого Письма”.
Рішенням трійки при ОГПУ в Казахстані від 13 січня 1933 року отець Діонісій Щеголєв засуджений на 3 роки заслання до Сибіру.
Після повернення із заслання священик проживав у Саратовській області, де його знову заарештували 26 жовтня 1937 року. Постановою трійки при УВС у Саратовській області 14 листопада 1937 року він був засуджений до розстрілу за звинуваченням у проведенні антирадянської агітації. Вирок був виконаний 23 листопада 1937 року в місті Балашеві, Саратовській області. Місце поховання священномученика Діонісія невідоме.

Знайшли помилку