Священномученик Димитрій Русинов, пресвітер p1b1rck4g31rqvg16rbgcn11db3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Димитрій Русинов, пресвітер

Місяця листопада на 9-й день

Священномученик Димитрій народився 1871 року в селі Куркіно Московського повіту Московської губернії в сім’ї священика Володимира Петровича Русинова. Згодом отець Володимир за багаторічну старанну службу був нагороджений багатьма церковними нагородами та зведений у сан протоієрея.
1893 року Дмитро Володимирович закінчив Московську Духовну семінарію. Про місце служіння отця Димитрія після висвячення нічого не відомо, але зі свідчень свідків випливає, що він до 1924 року служив у храмі Трьох святителів села Кобякове Озерського району Московської області, а після його закриття переведений до храму Преображення Господнього села Бояркине того ж району. Зведений у сан протоієрея.
Отця Димитрія заарештували 28 жовтня 1937 року за звинуваченням у контрреволюційній агітації та ув’язнили у Коломенській в’язниці.
– За наявними у нас відомостями… ви серед населення сіл Коб’якова та Бояркіного ведете контрреволюційну агітацію. Визнаєте себе винним у цьому? – спитав слідчий.
– Винним у проведенні контрреволюційних розмов я не визнаю себе, – відповів священик.
19 листопада 1937 року трійка НКВС засудила отця Димитрія до розстрілу. Протоієрей Димитрій Русинов був розстріляний 21 листопада 1937 року і похований у невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.