...
Священномученик Даниїл Мещанінов, пресвітер p1b2q89t3jimr25aurm45416df3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Даниїл Мещанінов, пресвітер

Місяця листопада на 26-й день

Священномученик Даниїл народився 1870 року в селі Новинки в сім’ї селянина-бідняка. Через бідність сім’ї Данило отримав лише початкову освіту і в ранньому віці влаштувався робітником.
У 1916 році був призваний до армії, де прослужив рядовим до 1917 року. Після повернення з армії він до 1920 року був робітником.
У 1920 році Данило Феодотович, якому вже виповнилося п’ятдесят років, вирішив присвятити своє життя Церкві, яка в цей час вже зазнала лютого нещадного гоніння з боку нової безбожної влади.
З 1920 по 1932 рік Данило Мещанінов служив псаломщиком у Покровській церкві села Мартьянова Серпухівського району, а в 1932 був висвячений на священика до того ж храму.
У ніч на 28 листопада 1937 року священик Данило Мещанінов був заарештований і ув’язнений у Серпухівську в’язницю. Того ж дня відбувся допит.
– Скажіть, кого ви знаєте з духовенства та який ви маєте з ними зв’язок.
– З духовенства я знаю благочинних Студніцина, Уарова, Некрасова як своїх прямих начальників, тільки по роботі.
– Чи визнаєте себе винним у тому, що серед колгоспників через проповіді проводили антирадянську агітацію під час колективізації? 1930 року ви відкрито агітували не вступати в колгоспи, говорячи, що в колгоспі жити гірше, що при колгоспах закриють церкви, що в колгоспі багато жити не можна, а «не потрапите до раю».
– 19 листопада 1937 року я справді у церкві під час похорону серед віруючих говорив проповідь, що «у колгоспі багато жити не треба, а то не потрапите до раю», а також у 1937 році просив колгоспників мені допомогти, кажучи, що податки дають непосильні, не зважаючи ні на що, якщо не допоможете, то мене посадять і церкви закриють і не буде кому ховати і хрестити, і ваші діти будуть нехристи. Щодо того, щоб селяни не вступали до колгоспу, я ніколи ні з ким не говорив.
Цього ж дня слідство було закінчено.
Наступного після арешту отця Данила день, 30 листопада, працівники міліції прийшли до будинку священика і конфіскували корову, телицю та бичка, завантажили на вантажну машину бджолині вулики та речі, включаючи дитячі, рясу та книги отця Данила.
5 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Данила до розстрілу. На той час його вже перевели до Таганської в’язниці в Москві.
Священика Данила Мещанінова розстріляли 9 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою і поховали в невідомій спільній могилі. У день розстрілу фотограф Таганської в’язниці сфотографував його, щоб при масових розстрілах, які робилися в цей час, кат не помилився.
Минуло небагато часу, і Покровську церкву в Мартьяновому почали ламати. Оскільки будівля храму простому розбиранню не піддавалася, його підірвали і розтягли тракторами.

Знайшли помилку