Житія святих,  Вересень

Священномученик Андрій Ковальов, пресвітер

Місяця вересня на 15-й день

Священномученик Андрій Ковальов народився 12 серпня 1871 року в станиці Кореновській. Він служив у Петропавлівській церкві станиці Платнирівської, у Вознесенській церкві станиці Кущівської Кубанської області, Космодаміанівській церкві села Благодарного, Казанській церкві села Питомого Ставропольської губернії, викладав у церковно-парафіяльних школах і училищах. Чинив рятівний вплив на іновірців, приєднав до Православ’я з розколу австрійського спрямування сім’ю з п’яти душ. Після 1917 року чисельність діючих храмів катастрофічно скорочувалася, тому священика Андрія перевели в Краснодар. Був одружений, мав двох дітей.

Батюшку заарештували 21 вересня 1921 року за звинуваченням у підпалі свічкового заводу і в агітації проти радянської влади. Під час розслідування богоборчій владі не вдалося довести провину священика. Однак винесли такий вирок: “Беручи до уваги тривожний момент у зв’язку з нападом банд на ст. Динську та з припущенням напасти на Краснодар, і для підтримання загальної політичної ситуації в місті, як елемент, ворожий Радвладі, – розстріляти”. Вирок було виконано 28 вересня 1921 року, о першій годині ночі.