...
Житія святих,  Квітень

Сщмч. Іаннуарій, єпископ Беневентський, і з ним мчч. Прокул, диякон, Соссій, диякон і Фавст, диякон, Дисидерій, читець, Євтихій і Акутіон

Місяця квітня на 21-й день.

Священномученик Іаннуарій, єпископ, і з ним святі мученики Прокул, Соссій, Фавст диякони, Дисидерій читець, Євтихій і Акутіон прийняли мученицьку смерть за Христа приблизно 305 року, під час гонінь імператора Діоклітіана (284-305).

Святителя Іаннуарія схопили і привели на суд до правителя Кампанії (Середня Італія) Тимофія. За тверде сповідання християнської віри святителя кинули в розпечену піч. Але, подібно до вавилонських отроків, він вийшов звідти неушкодженим. Тоді за наказом Тимофія його розтягнули на верстаті й били залізними прутами так, що оголилися кістки.

Серед натовпу, що зібрався, були святий диякон Фавст і святий читець Дисидерій, які плакали, побачивши страждання свого єпископа. Язичники здогадалися, що вони християни, і кинули їх у в’язницю міста Путеола разом зі священномучеником Іаннуарієм. У тій в’язниці перебували ув’язнені раніше за сповідування Христа два диякони, святі Сессій і Прокул, і два мирянина – святі Євтихій і Акутіон.

Наступного ранку всіх мучеників вивели в цирк на розтерзання диким звірам, але звірі не чіпали їх. Тимофій оголосив, що всі чудеса походять від чаклунства християн, але тут же осліп і став волати про допомогу. Лагідний священномученик Іаннуарій помолився про його зцілення, і Тимофій прозрів. Душевна ж сліпота не залишила мучителя, і він, із ще більшою люттю звинувачуючи християн у чаклунстві, наказав відсікти всім мученикам голови за стінами міста († 305).

Християни навколишніх міст узяли тіла святих мучеників для поховання, причому кожне місто взяло по одному, щоб мати свого заступника перед Богом. Жителі Неаполя взяли собі тіло священномученика Іаннуарія. Разом із тілом вони зібрали із землі його запечену кров. Коли посудину з цією кров’ю поставили на мощі святого мученика, покладені в церкві міста Неаполя, кров розчинилася і стала гарячою, як щойно пролита. Від мощей священномученика Іаннуарія відбувалося багато чудес. Під час виверження Везувію, коли жителі міста молилися священномученику Іаннуарію, лава зупинилася, не дійшовши до міста. Благочестива жінка приклала ікону із зображенням священномученика до померлого сина, і він воскрес.

Знайшли помилку