Житія святих,  Грудень

Сповідниця Анна Івашкіна

Місяця грудня на 10-й день

Анна Полікарпівна Івашкіна народилася 1894 року в селі Левино Касимівського повіту Рязанської губернії у благочестивій селянській родині. Після того, як Анна була кинута чоловіком невдовзі після весілля, вона за порадою блж. Матрони Анемнясєвської вийшла заміж за вдівця із трьома дітьми.
1934 року після закриття найближчого храму в селі Шеєнки Анна Полікарповна організувала молитовний будинок, потім односельці почали збиратися для молитви в різних будинках, щоб не викликати підозр у представників радянської влади. Вночі 6 листопада 1937 року Анна Івашкіна була заарештована як «активна церковниця» за звинуваченням «в організації сільської громадської молитви» і разом із усіма відправлена ​​до Рязані. 6 грудня 1937 року сповідницю Анну було засуджено до 10 років ВТТ. Відбувала покарання у різних таборах. 6 листопада 1947 року в Ташкенті минув термін її ув’язнення, але тяжка хвороба серця, дистрофія та дизентерія не дозволили їй вийти на свободу: майже три місяці Анна Полікарпівна Івашкіна пролежала у табірній лікарні, де й померла.