...
Житія святих,  Липень

Сповідник Іоанн Калінін, пресвітер

Місяця липня на 24-й день

Іоанн Оленевський, у миру Іван Васильович Калінін, вважається найбільш шанованим подвижником пензенської землі. Народився 5 серпня 1854 року.
Маючи слабке здоров’я, заробляв собі на хліб дрібним ремеслом – в’язанням шарфів, рукавиць. Але головне, чому він віддавався з усім запалом своєї душі, була молитва і відвідування місцевої церкви, де він допомагав священику як вівтарник. Із семи років читав часослов і співав на криласі. З малолітства ночами вставав на молитву, молився зі сльозами, обмежував себе в їжі.
У віці 65 років І.Калінін був висвячений архієпископом Іоанном, майбутнім главою Латвійської церкви, у сан диякона та служив у храмах сіл Оленівка і Соловцовка Пензенського району, 1946 року став ієреєм. Жив у келії з 1930 по 1951 рр.
26 березня 1951 року старець був сильно побитий невідомими, а 24 липня (за старим стилем) 1951 року, в понеділок, о 7 годині ранку він помер. Був похований на цвинтарі в Соловцовці, у 1996 р. було здійснено перепоховання труни старця на територію Троїце-Сергіївського храму в селі Соловцовка.
27 грудня 2000 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви ієрей Іоанн Калінін, Оленевський зарахований до Собору новомучеників і сповідників Російських XX століття.
Зараз його святі мощі перебувають у храмі с. Соловцовка Пензенської обл., на кладовищі сусіднього с. Оленівка збереглася могила. Оленівка збереглася могилка, місце для якої батюшка Іоанн за життя вибрав сам. У самій Оленівці збереглася келія о. Іоанна. Іоанна.
Пам’ять священносповідника Іоанна Оленівського – 18 травня і 24 липня.