Собор святих Естонської землі p1b28aje0f1ve26g557660j1945
Житія святих,  Листопад

Собор святих Естонської землі

Місяця листопада на 18-й день

Собор було встановлено указом патріарха Московського та всієї Русі Олексія II від 22 липня 2002 року за клопотанням керівництва Естонської Православної Церкви Московського Патріархату. Згідно з указом було написано і ікону “Собор Святих землі Естонської”, яка знаходиться в Талліннському Олександро-Невському кафедральному соборі. Було складено літургійні тексти, у тому числі канон, у якому згадуються імена 17 угодників Божих.

До Собору входять:

Сповідник Агафангел (Преображенський), митрополит Ярославський
блг. кн. Олександр (у схимі Олексій) Невський
сщмч. Олександр Волков
сщмч. Арсеній (Мацеєвич), митрополит Ростовський
прп. Васса Псково-Печерська
сщмч. Димитрій Чистосердов
прп. Іона Псково-Печерський
сщмч. Іоанн Кочуров, Царськосельський
прав. Іоанн Кронштадтський
сщмч. Ісидор Юр’євський (Дерптський)
сщмч. Карп Ельб
прмч. Корнілій Псково-Печерський
сщмч. Михаїл Блейве
сщмч. Микола Бежаницький
сщмч. Платон (Кульбуш), Ревельський
сщмч. Сергій Флоринський, Раквереський
прп. Серапіон Псковський, Спасо-Єлеазаравський

Тропарь Собору Эстонских святых, глас 4

Днесь лику́ет Це́рковь Эсто́нская,/ ветвь плодоно́сна дре́ва Росси́йския Це́ркве су́щи/ и, я́ко плоды́ кра́сны, Христу́ принося́щи,/ святы́я своя́ прославля́ет./ Тех моли́твами, Го́споди, Правосла́вие в земли́ Балти́йстей сохрани́,/ па́ству от раско́лов и междоусо́бия изба́ви/ и всем христолюби́вым лю́дем// да́руй ве́лию ми́лость.

Кондак Собору Эстонских святых, глас 3

Днесь святи́и земли́ Эсто́нския предстоя́т Бо́гу/ и усе́рдно за ны Ему́ мо́лятся,/ А́нгели славосло́вят с ни́ми,/ и вси святи́и Це́ркве Росси́йския им спра́зднуют,// о нас мо́лят вси ку́пно с Богоро́дицею Преве́чнаго Бо́га.