...
Священномученик Володимир Цедринський image 8 e1662031843354
Серпень,  Житія святих

Священномученик Володимир Цедринський

Місяця серпня на 14-й день

Володимир Цедринський народився Нижегородської губернії. Служіння Церкви він розпочав в Омській єпархії, в 1909 р. у сані єрея був переведений до Туркестанської єпархії, де був призначений повітовим спостерігачем церковнопарафіяльних шкіл 2-го округу з виконанням обов’язків місіонера. Надалі отець Володимир служив у соборі свт. Миколая у місті Лепсинську Семиреченської області, і з 6 липня 1912 року його настоятелем. Пізніше протоієрей Цедринський був також благочинним церков всього Лепсинського округу.

На підставі рапорту отця Володимира, в якому він повідомляв Туркестанському та Ташкентському єпископу Інокентію (Пустинському) про рішення селянського союзу Лепсинського повіту вилучити у церковних причтів землю і припинити виплати за треби, архієрей видав у «Туркестанських єпархіальних відомостях» заклик до « усіх православних християн і россійських громадян» піклуватися про Церкву і намагатися полегшувати становище священиків.

В один із недільних днів Успенського посту 1918 року отець Володимир Цедринський звернувся до своєї пастви з проповіддю, в якій наказував припинити братовбивчу смуту, бути вірними синами православної Церкви та вітчизни. 27 серпня, після літургії, отця Володимира було заарештовано червоноармійцями. Кати, поставивши священика між двома кіньми, погнали їх за місто на цвинтар, де на очах у парафіян зарубали священика шашками. Віруючі віднесли тіло священномученика до церкви, відспівування здійснили священики із сусідніх сіл. Протоієрей Володимир був похований на цвинтарі Лепсинська, поряд із місцем своєї мученицької кончини. До початку 30-х років, поки в краї ще були священики, на його могилі в день смерті служили панахиди, згодом місце поховання отця Володимира шанувалося місцевими жителями. 2 липня 2001 року було знайдено мощі священномученика, які нині почивають в Іоанно-Богословській церкві в місті Талди-Кургані (Талдикорган). Священномученик Володимир прославлений Архієрейським ювілейним Собором Россійської Православної Церкви у 2000 році.

Знайшли помилку