«Ікона Успіння Божої Матері, іменована "Бахчисарайська"» p19t7v8gla1n9519kgt9518dpcto3
Житія святих,  Ікони

«Ікона Успіння Божої Матері, іменована “Бахчисарайська”»

Місяця серпня на 15-й день

Маріупольську ікону Божої Матері, яка прославилася багатьма чудесами, також називають «Кримською» і «Бахчисарайською». Вона з’явилася в Криму, і раніше знаходилася в Успенському скиту, розташованому в гірській ущелині на околиці Бахчисарая. У 1778 році ікона залишила Крим і була принесена до Маріуполя. Тут образ розмістили в спеціально побудованій для нього церкві на честь Успіння Богородиці, і тут він прославився багатьма чудесами: під час епідемії холери в 1848 році і під час військових дій у Кримську кампанію в 1855-му.

У 1887 році святий образ перенесли до кам’яного храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці, де він перебував у спеціальному кіоті. У 1936-му р. безбожники підірвали храм, а чудотворну ікону та інші церковні цінності вивезли до Києва. Відтоді відомостей про місцезнаходження святині немає.