Житія святих,  Лютий

Пророк Захарія Серповидець

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 8-й день

Пророк Захарія Серповидець із 12-ти малих пророків походив із коліна Левіїного, у книзі Неємії його названо главою священницького роду. Він був з юнацького віку покликаний до пророчого служіння і став, за дивовижним словом церковного піснеспіву, “очевидцем пресвітніх видінь”. Саме в книзі пророка Захарії містяться натхненні подробиці про пришестя Месії (Зах. 6:12), про останні дні земного життя Спасителя, про вхід Господній до Єрусалима на молодому віслюку (Зах. 9:9), про зраду Господа за 30 срібняків і купівлю на них землі гончарника (Зах. 11:12-13), про простромлення ребра Спасителя (Зах. 12:10), про розсіяння апостолів із Гефсиманського саду (Зах. 13:7), про затьмарення сонця під час хресних страждань Спасителя (Зах. 14:6-7). “Весь вишній зорями просвітлений”, пророк Захарія “майбутнє бачив, наче суще”. Згідно з переказами, цей “найістинніший богомовець” дожив до глибокої старості і був похований недалеко від Єрусалима, поруч зі своїм знаменитим сучасником і сподвижником пророком Аггеєм. Своїм прозвищем “Серповидець” Захарія завдячує одному з одкровень, які він мав, у якому він бачив, як сувій летить у повітрі і вигнувся на подобу загрозливого серпа (Зах. 5:1-2).

Тропарь пророку Захарии Серповидцу, глас 2

Проро́ка Твоего́ Заха́рии па́мять, Го́споди, пра́зднующе,/ тем Тя мо́лим:// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак пророку Захарии Серповидцу, глас 4

Просвети́вшееся ду́хом чи́стое твое́ се́рдце,/ проро́чества бысть светле́йшаго прия́телище:/ зри́ши бо, я́ко настоя́щая, дале́че су́щая;/ сего́ ра́ди тя почита́ем,// проро́че блаже́нне Заха́рие сла́вне.

Очікується текст