...
Житія святих,  Вересень

Пророк Мойсей Боговидець

Місяця вересня на 4-й день

Великий пророк і законодавець ізраїльтян походив із коліна Левіїна. Народився в Єгипті приблизно 1570 року до Р. X. і був вихований дочкою фараона. У всіх своїх починаннях і вчинках Мойсей був знаряддям у руках Всевишнього. Мойсей був людиною, якій Бог відкрив таємниці буття: створення світу і людини. На горі Синайській він прийняв від Бога 10 заповідей Його. Силою Божою творив великі знамення і чудеса. Преставився 120-ти років у країні Моавитській. Похований у долині поблизу Веффегора, але “ніхто не знає місця поховання його навіть донині” (Повт. 34:6).

Про життя Мойсея оповідають книги Біблії – Вихід, Числа і Второзаконня.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь пророка Моисея, глас 2

Проро́ка Твоего́ Моисе́я па́мять, Го́споди, пра́зднующе,/ тем Тя мо́лим:// спаси́ ду́ши на́ша.

Ин тропарь пророка Моисея, глас 2

На высоту́ доброде́телей возше́л еси́, проро́че Моисе́е;/ и сего́ ра́ди сподо́бился еси́ ви́дети сла́ву Бо́жию./ Скрижа́ли благода́тныя Зако́на прия́т,/ и начерта́ний благода́ть в себе́ нося́,/ и проро́ков был еси́ честна́я похвала́,// и благоче́стия вели́кое та́инство.

Тропaрь прbр0ка глaсъ в7:

Прbр0ка твоегw2 мwmсeа пaмzть, гDи, прaзднующе, тёмъ тS м0лимъ, сп7си2 дyшы нaшz

Кондaкъ прbр0ка, глaсъ в7:

Ли1къ прbр0ческій, съ мwmсeемъ и3 ґарHномъ, весeліемъ днeсь весели1тсz, ћкw конeцъ прbр0чествіz и4хъ на нaсъ и3сп0лнисz: днeсь сіsетъ кrтъ, и4мже нaсъ сп7слъ є3си2 тёхъ мл7твами, хrтE б9е, поми1луй нaсъ.

Ще в розробці

Знайшли помилку