Пророчиця Анна, мати пророка Самуїла p1b3phj7bq8rhhn1th91h7k1ib73
Житія святих,  Грудень

Пророчиця Анна, мати пророка Самуїла

Місяця грудня на 9-й день

«Була одна людина з Рамафаїм-Цофіма, з гори Єфремової, ім’я йому Елкана, – розповідає Біблія. – У нього були дві дружини: ім’я однієї Анна, а ім’я іншої Феннана; у Феннани були діти, у Анни ж не було дітей». Ось одного разу, прийшовши в Силом для поклоніння святій скинії, Анна помолилася про себе до Господа, давши обітницю, що якщо Бог пошле їй сина, вона віддасть його до храму. А на сходах храму був і священик Ілій. Бачачи, як жінка стоїть біля дверей і ворушить губами, не вимовляючи жодного слова, він спочатку подумав, що вона п’яна. “Ні, я не п’яна, – сказала Анна, – але виливаю душу свою Господу”. «Іди, дасть тобі Господь за твоїм словом», – сказав Ілій.

І незабаром Анна зачала сина. І назвали його Самуїл, що означає «випитаний у Бога». Вигодувавши його, вона прийшла знову до Силомського храму і, звертаючись до священика Іллю, сказала: «Про цю дитину молилася я, і Господь виконав мені прохання моє. І я віддаю його Господеві на всі дні його життя». Самуїл став останнім суддею ізраїльським і пророком. Анна ж народила чоловікові ще трьох синів та двох дочок.