...
Преподобний Євфимій Сянжемський, Вологодський p18e7gdchi14la1h6k14tf8qq1kek5
Житія святих,  Січень

Преподобний Євфимій Сянжемський, Вологодський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 20-й день / липня на 1-й день — Собор Вологодських святих (перехідне)

Преподобний Євфимій спочатку подвизався в Спасо-Кам’яному монастирі на Кубенському озері. Про рід і походження, про час його прибуття в монастир і постриження відомостей до нас не дійшло. Відомо тільки, що він був уродженець Вологди, пробув у монастирі в різних послухах доволі довго, але з любові до усамітнення вийшов із нього й оселився в пустелі поблизу гирла річки Кушти, на східному березі Кубенського озера, за дві версти від нього. Тут, оточений з усіх боків непрохідними болотами і гущавиною, він побудував собі малу келію, в якій і подвизався в пості й молитві, не даючи собі заспокоєння від праці.

Через деякий час прийшов до нього чернець Олександр (прп. Олександр Куштський, пам’ять 9/22 червня), постриженик Спасо-Чам’яного монастиря, який залишив, як і він, Кам’яний монастир з любові до мовчання та оселився було на річці Сянжемі. Преподобному Олександру сподобалося місце проживання Євфимія, як абсолютно безмовне, і він став просити його поступитися йому своєю келією, пропонуючи натомість залишену ним на Сянжемі. Преподобний Євфимій охоче погодився помінятися з преподобним Олександром місцем подвигів. Прощаючись, преподобний Євфимій залишив Олександрові як благословення свій хрест, пішов на Сянжему й оселився там у келії преподобного Олександра. Сюди прийшов до нього Харитон, щоб розділити з ним чернечі подвиги. Були й інші, які бажали оселитися з Євфимієм та Харитоном. А оскільки поблизу не було храму Божого і навколишні жителі його потребували, то Євфимій зважився побудувати церкву в ім’я Вознесіння Господнього та при ній влаштувати монастир і незабаром виконав це. До глибокої старості трудився преподобний Євфимій над облаштуванням своєї обителі і, тільки коли передчував наближення смерті, передав управління монастирем учневі своєму Харитонові, який постарів, у всьому наслідуючи його († 11 квітня 1509 року).

Блаженна кончина преподобного Євфимія настала близько 1470 року. Мощі його спочивають під спудом у парафіяльній Вознесенській Євфиміївській церкві Кадниковського повіту, що залишилася на місці закритого монастиря. Місцеве святкування преподобному Євфимію почалося точно невідомо коли, але можна стверджувати, що воно почалося після 1549 року і до заснування Святішого Синоду.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобным Евфимию и Харитону Сянжемским, глас 1

Пусты́нное и безмо́лвное житие́ ва́ше по́стнически препроводи́вше,/ Христо́в бо крест на ра́мо взе́мше/ и Того́ стопа́м усе́рдно после́довавше,/ на неви́димаго врага́ му́жески ополчи́стеся/ и того́ ко́зни сокруши́сте,/ моли́твами и слеза́ми, чистото́ю Бо́гови прибли́жившеся,/ преподо́бнии отцы́ на́ши Евфи́мие и Харито́не./ Я́ко со́лнце, осиява́ете светоза́рными луча́ми чуде́с ва́ших,/ всех нас спаси́те с ве́рою призыва́ющих вас/ и творя́щих честну́ю ва́шу па́мять,/ и, я́ко иму́щии дерзнове́ние ко Спа́су,// мир ми́рови испроси́те и спасти́ся душа́м на́шим.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку