Преподобний Вікентій Леринський p1ea2hr3cg13er1b0u1fjg1pbv1buf3
Житія святих,  Травень

Преподобний Вікентій Леринський

Місяця травня на 24-й день

Святий Вікентій жив у V столітті і був родом, ймовірно, з півночі Галлії. До постригу він обіймав важливі громадські пости. Зумівши вчасно звільнитися від мирської суєти, він пішов у Леринський монастир, заснований незадовго до цього святим Оноратом (пам’ять 16 січня). Там у безмовності Вікентій віддався старанному вивченню Священного Писання і творінь святих отців і став знаменитим як вченістю і красномовством, так і святістю.

Близько 434 року, незабаром після III Вселенського собору в Ефесі, відчуваючи наближення смертної години, він уклав “Нагадування” (“Commonitorium”), де стисло виклав правила, яких потрібно дотримуватися, щоб відрізнити істинну віру від єресей. Правила ці зводяться до формули: “Вважати істинною вірою те, у що вірять усюди, завжди і всі”. Там же він чудово визначає Церковне Передання не як зібрання застиглих формул, а як живе тіло, яке росте і розвивається, залишаючись завжди самим собою. Ця праця мала великий успіх на Заході й досі залишається одним із найнадійніших посібників із православної віри.

Святий Вікентій мирно закінчив свої дні в монастирі і спочив у Христі незадовго до 450 року.