Житія святих,  Листопад

Преподобний Симон Сойгинський

Місяця листопада на 24-й день

Народився у Сольвичегодську. Залишивши дім батьків, святий прийняв постриг у монастирі преподобного Корнилія Комельського († 1537; пам’ять 19 травня/1 червня), де безперервно трудився протягом багатьох років.

У 1537 р., після смерті свого наставника, разом з преподобним Лонгіном († 1540; пам’ять 10/23 лютого) пішов у глухі вологодські ліси, шукаючи зручного місця для безмовного проживання.

Преподобний Лонгін оселився при річці Коряжемка, а преподобний Симон, надавши йому допомогу в побудові келій і каплиці, пішов вгору по річці Вичегде і оселився при гирлі річки Сойки, за 60 верст від Коряжеми. Тут до блаженного пустинника почали збиратися любителі безмовності, і поступово утворився монастир. 20 років трудився преподобний Симон у своїй обителі і після багатьох праць і подвигів мирно помер 24 листопада 1562 року.