Преподобний Севастіан Джексонський p1dnn96ngl1v431tfgrk015vn59l4
Житія святих,  Листопад

Преподобний Севастіан Джексонський

Місяця листопада на 17-й день

9 липня 1863 року в сім’ї православних емігрантів із Сербії, які жили в Сан-Франциско, народився хлопчик. У юному віці, в 1884 році, Йован Дабович вступив до духовної академії в Санкт-Петербурзі, а через чотири роки прийняв чернечий постриг з ім’ям Севастіан та дияконський сан.

Закінчивши освіту, отець Севастіан повернувся до США, де став служити у сан-франциському храмі святого Олександра Невського. У 1892 році він був висвячений на священика і став місіонером на Західному узбережжі США.

Ієромонах Севастіан заснував кілька храмів у Вашингтоні та Каліфорнії, потім працював в адміністрації північноамериканської місії під керівництвом святого єпископа Тихона (Бєлавіна) – майбутнього патріарха Московського та всієї Русі, проповідуючи англійською, сербською та російською мовами.

Протягом свого життя місіонер перетнув 15 разів Атлантичний океан і 9 разів – Тихий, тому що йому доводилося бувати на історичній батьківщині – в Сербії, в Росії, а також здійснювати місіонерські подорожі до Японії, де преподобний зустрічався зі святителем Миколою Японським (Касаткіним).

У 1905 році, вже в сані ігумена, отця Севастіана призначили на посаду благочинного сербських храмів, а того ж року, указом Синоду – начальником Сербської місії. За працю на благо Церкви в 1905 році він був зведений у сан архімандрита.

У 1910 році отець Севастіан поїхав до Сербії, де служив капеланом у роки Другої Балканської (1912-1913) та Першої світової (1914-1918) воєн і з 1936 став жити в монастирі святого Сави Сербського в Жичі.

У 1940 році святий Севастіан перестав до Господа. Його відспівування звершив святитель Микола Сербський (Велимирович). 2007 року мощі святого перепоховали у храмі святого Сави в Джексоні (штат Каліфорнія), який заснував преподобний Севастіан.

4 вересня 2015 року у Стефанівському соборі каліфорнійського міста Алгамбра Патріарх Сербський Іриней очолив богослужіння, на якому архімандрит Севастіан (Дабович) був прославлений у лику святих як преподобний Севастіан Джексонський.