Житія святих,  Квітень

Преподобний Пуплій Єгипетський

Місяця квітня на 5-й день.

Преподобний Пуплій у сані чернечому подвизався в Єгипті за царювання імператора Юліана Відступника. Коли цей нечестивий імператор приготувався йти війною на персів, то послав у напрямку до сходу диявола, наче шпигуна, звелівши йому розвідати про шлях, яким мало йти військо Юліана. Вирушивши, диявол дійшов до того місця, де трудився преподобний Пуплій, але тут зупинився і пробув десять днів, не будучи в змозі зрушити з місця; причиною ж цього було те, що преподобний Пуплій, дізнавшись духом про прибуття в його країну диявола, став на молитву, причому молився, піднявши руки догори, вдень і вночі, не відпочиваючи, доти, доки диявол не відійшов назад із країни тієї. Таким чином, диявол, нічого не дізнавшись, повернувся до Юліана. Юліан же запитав його:

– Чому ти пробув так довго в дорозі?

Диявол відповів йому:

– Хоча я пробув і довго в дорозі, але прийшов до тебе, нічого не розвідавши і нічого не дізнавшись; я чекав упродовж десяти днів закінчення ченцем Пуплієм його молитви, щоб я міг пройти те місце, де перебував цей чернець, але нічого не дочекавшись, повернувся назад.

Тоді нечестивий імператор Юліан, розгнівавшись, сказав дияволу:

– Коли я повернуся з війни, то помщуся тому ченцеві.

Але Юліан не встиг виконати свого беззаконного задуму, тому що незабаром же після того, як сказав слова ці, був умертвлений невидимою силою Божою.

Після цього один із воєначальників Юліана, продавши все майно своє і роздавши виручені гроші жебракам, прийшов до преподобного Пуплія і, прийнявши постриг у чернецтво, став подвизатися разом із ним. Чернець цей вельми процвітав у чеснотах, проводячи життя суворо-подвижницьке.

Преподобний же Пуплій подвизався ще досить тривалий час після цього і, нарешті, догодивши Богу доброчесним життям своїм, відійшов від життя цього у вічні обителі небесні.

Знайшли помилку