Житія святих,  Квітень

Преподобний Никифор Катавадський, ігумен

Місяця квітня на 19-й день

Преподобний Никифор народився в Константинополі в багатій і знатній родині. Його батьки, Андрій і Феодора, виховали сина в християнській вірі. Після їхньої смерті юний Никифор роздав весь свій маєток жебракам і вирушив у Халкідон. Суворе життя ченців обителі святого Андрія полюбилося преподобному Никифору, і він залишився серед братії монастиря.

Від самого початку чернець виявляв незвичайну старанність у молитві і в праці. Він показав таку силу терпіння в подвижництві, що незабаром ігумен направив святого на Фінікійський острів проповідником віри Христової і поставив ігуменом монастиря на честь Пресвятої Богородиці.

Преподобний Никифор пробув на острові тридцять три роки і привів до Христа багатьох язичників. Замість язичницьких капищ на острові були побудовані храми Божі.

Відчувши наближення смерті, преподобний ігумен велів віднести його на корабель і сказав корабельникові: “Будьте спокійні, бо я відходжу до Господа, а тіло моє відвезіть у Халкідон, в обитель святого Андрія”. З цими словами він помер. Корабель благополучно приплив у Халкідон, і братія обителі святого Андрія з честю поховали тіло святого подвижника.