Преподобний Мойсей чудотворець Печерський, в Дальніх печерах Moisey chud copy
Житія святих,  Липень

Преподобний Мойсей чудотворець Печерський, в Дальніх печерах

Місяця липня на 26-й день / серпня на 28-й день – Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають

У поясненнях до карти Дальніх печер 1638 р. є запис: «Благословенні двоє в Дусі Святому, брати Мартирій і Мойсей, покладені в одному гробі святими своїми тілами». При цьому мощі обох подвижників вказані в притворі підземної Благовіщенської церкви.
У 1661 році «Мартирій» і «Мойсей» відзначені в тому ж притворі, але вже порізно.

У 1703 році другий з подвижників згаданий як «Мойсей Працелюбний», а на більш пізній карті, імовірно 1744 року, «преп. Мойсей чудотворець».

Видане владикою Модестом старовинне монастирське рукописне сказання говорить: «Преподобний Мойсей чудотворець, бажаючи присвятити себе Богу і представити Йому чистими душу і тіло, всіляко намагався упокорити свою плоть постами, молитвами і стриманням, подвигами і залізним поясом, який зробив своїми руками і який носив з великим залізним хрестом прямо на тілі. За ці подвиги і труди він удостоївся від Господа дару чудотворіння, і після смерті насолоджується в Небі невимовною радістю».

Джерело: https://lavra.ua/uk/svyatie/mojsej-chudotvorets/

Тропaрь, глaсъ №:

Вє1ліz и3справлє1ніz и3 крBпкіz п0двиги, во pалмопёніихъ же и3 колэнопреклонeніихъ безчи1сленныхъ показaвый, и3 мн0гими чудодBйствіи, бGон0се мwmсeе, просіsвый, моли2 хrтA бGа во є4же сп7сти1сz нaмъ.

Кондaкъ, глaсъ №:

Kвлsz твeрдую и3 неразори1мую свою2 люб0вь ко гDу, п0zсомъ желёзнымъ є3гw2 рaди поsсалсz є3си2, къ семY и3 крeстъ желёзенъ при1снw на себЁ носи1лъ є3си2 вeлій, прпdбне мwmсeе, въ к0емъ стеснeніи сyщи, є4же и3 дёлы ручнhми ўдручaлсz є3си2, за є4же вeліими чудесы2 њбогaщьсz и3 цrтвію хrт0ву џбщникъ ћвльсz, моли2 и3 нaмъ въ т0жде всели 1тисz.