Преподобний Лазар Галісійський p1b1m2n6qf10lt1ulh15hjftrpnh3
Житія святих,  Листопад

Преподобний Лазар Галісійський

Місяця листопада на 7-й день / липня на 17-й день – перенесення мощей

Преподобний Лазар Галісійський народився у Лідії, у місті Магнезії. Освічений і боголюбивий юнак, Лазар став ченцем в обителі святого Сави, заснованого великим подвижником благочестя в Палестині. Десять років провів преподобний у стінах цієї обителі, здобувши любов і благоговіння братії перед висотою його чернечого подвигу.

Посвячений Єрусалимським патріархом у пресвітера, преподобний Лазар повернувся на батьківщину і оселився недалеко від Ефесу на пустельній Галісійській горі. Тут він був удостоєний дивовижного видіння: вогняний стовп, що сходить на небо, оточували Ангели, які співають: “Да вос­кресне Бог і розбіжуться вороги Його”. На місці, де святому було явлено це диво, він збудував храм в ім’я Воскресіння Христового і прийняв на себе подвиг стовпництва. Незабаром до великого подвижника стали стікатися ченці, які прагнуть мудрого духовного опікування Богом натхненним словом і добрим прикладом святого. Так виник монастир.

Здобувши одкровення про свою швидку кончину, преподобний сповістив про це братію, але за слізною молитвою всіх Господь продовжив земне життя святого Лазаря ще на 15 років.

Преподобний Лазар помер 72-х років, 1053 року. Братія поховала тіло святого в стовпі, на якому він трудився. Преподобний прославлений багатьма посмертними чудесами.

Тропарь преподобному Лазарю Галисийскому, глас 8

Бде́нными моли́твами,/ тече́ньми сле́зными столп омочи́л еси́,/ и из глубины́ воздыха́ньми/ во сто трудо́в уплодоноси́л еси́,/ и был еси́ па́стырь, всем подая́ проще́ние,/ преподо́бне о́тче наш Ла́заре:/ моли́ся Христу́ Бо́гу// спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак преподобному Лазарю Галисийскому, глас 4

Я́ко свети́льника превели́каго/ Це́рковь Христо́ва сла́вит тя с весе́лием псало́мски./ Те́мже не преста́й моля́ся Христу́// да́ти всем прегреше́ний проще́ние.

Тропaрь прпdбнагw, глaсъ и7:

Бдёнными мл7твами, течeньми слeзными ст0лпъ њмочи1лъ є3си2, и3 и3з8 глубины2 воздыхaньми, во сто2 трудHвъ ўплодоноси1лъ є3си2, и3 бhлъ є3си2 пaстырь, всBмъ подаS прощeніе, прпdбне џтче нaшъ лaзаре: моли1сz хrтY бGу, сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ прпdбнагw, глaсъ д7.
Под0бенъ: Kви1лсz є3си2:

Ћкw свэти1льника превели1каго, цRковь хrт0ва слaвитъ тS съ весeліемъ pал0мски: тёмже не престaй молsсz хrтY, дaти всBмъ прегрэшeній прощeніе.